Podpalił dom ojca
Policjanci z kolneńskiej komendy zatrzymali 32-latka podejrzanego o podpalenie budynku, w którym mieszkał z ojcem. Był kompletnie pijany.
W niedzielę (19.X) kilka minut przed godz. 13. strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w Romanach pod Stawiskami. Palił się murowany dom o wymiarach 13x10 metrów, który w momencie dotarcia strażaków stał cały w ogniu. Było podejrzenie, że ktoś może być w środku, ale na szczęście się nie potwierdziło. Akcja gaśnicza, w której uczestniczyli strażacy z JRG Kolno, OSP Stawiski, OSP Jurzec i OSP Poryte trwała prawie 3 godziny.
Jak informują policjanci, od razu padło podejrzenie, że z zdarzeniem może mieć coś wspólnego 32-letni syna właściciela domu. Mężczyzna ukrył się w pobliskim budynku gospodarczym, a na widok policjantów próbował uciekać. Udało mu się przebiec tylko kilkadziesiąt metrów.
32-latek był kompletnie pijany, a badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Straty powstałe w wyniku pożaru zostały wstępnie oszacowane na kwotę ponad 200 tysięcy złotych.
Podejrzany został zatrzymany i usłyszał zarzut zniszczenia mienia znacznej wartości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj mieszkaniec powiatu kolneńskiego decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
źródło: KPP Kolno, KP PSP Kolno