Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Najlepsi prokuratorzy z Łomży

Główne zdjęcie
Krystyna Michalczyk - Kondratowicz Prokurator Okręgowy w Łomży

Prokuratorzy z Okręgu Łomżyńskiego zajęli pierwsze miejsce w rankingu prokuratur prowadzonym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Łomżanie wygrali w kategorii prokuratur małych. Jak podkreślał szef białostockiej Prokuratury Apelacyjnej Sławomir Luks wyniki osiągane przez tutejszych prokuratorów były tak dobre, że ministerstwo nie mogąc w nie uwierzyć poleciło jeszcze raz sprawdzić czy aby nie nastąpiła pomyłka.

O doskonałych wynikach łomżyńskich prokuratorów poinformowano na specjalnej konferencji prasowej. Jak mówił obecny na niej Sławomir Luks szef zwierzchniej dla Łomży Prokuratury Apelacyjnej z Białegostoku łomżyńscy prokuratorzy na tle kraju wyróżniali się nie tylko szybkością prowadzonych spraw, efektywnością oskarżania przestępców, liczba poręczeń majątkowych czy wartością zabezpieczone mienia, ale również nie w kategorii liczby uniewinnień. W tej dziedzinie byli najlepsi w Polsce. W 2005 roku sądy nie uniewinniły nawet jednego przestępcy oskarżanego przez łomżyńskich prokuratorów. Szef Prokuratury Apelacyjnej podkreślał także sukcesy prokuratorów w tzw. działalności poza karnej - czyli w pomocy ofiarom przestępstw. Łomżanie pod tym względem są pionierami, od których uczyć się mają inni. Już w marcu odbędzie się tu spotkanie prokuratorów z całej północno-wschodniej Polski, by na miejscu zapoznali się ze sposobem pracy łomżan w tym zakresie.

Jak podkreśla Krystyna Michalczyk - Kondratowicz Prokurator Okręgowy w Łomży – łomżyńscy prokuratorzy kierują się zasadą, że kara powinna pozbawić sprawcę przestępstwa korzyści nim osiągniętych stąd np. tak duża liczba i wartość zabezpieczeń mienia.

Prokuratorzy z Łomży pracują efektywnie i ciężko. Żadna prokuratura w kraju nie ma większej liczby prowadzonych spraw przypadających na jednego prokuratora niż okręg łomżyński. Prokurator Krystyna Michalczyk – Kondratowicz podkreśla, że są nie są to sprawy „o pęczek marchewki”. To łomżanie rozpracowując sprawę tajemniczych spalonych zwłok w okolicach Szumowa rozpracowali „gang pruszkowski”.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę