Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Hanka Bielicka nie żyje

Główne zdjęcie
Hanka Bielicka
fot. Karol Babiel

Mistrzyni monologu, wielka gwiazda estrady i słynna aktorka oklaskiwana przez trzy pokolenia widzów - Hanka Bielicka – „najulubieńsza” dama pochodząca z Łomży zmarła w czwartek (9 marca 2006r.) w szpitalu przy ul. Banacha w Warszawie. Hanka Bielicka przeżyła 90 lat. W Łomży mieszkała od urodzin w listopadzie 1915 roku niemal do dnia wybuchu II wojny światowej.

„Chciałam bardzo, żeby Łomży coś po mnie pozostało” - mówiła otwierając niemal rok temu swój salonik w Centrum Katolickim imienia papieża Jana Pawła II. posłuchaj Hanka Bielicka otwiera salonik (relacja W. Kłosiński - Polskie Radio Białystok)

"Nikt nigdy nie rozsławił Łomży bardziej niż Ona" - napisał Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. - "Trudno sobie wyobrazić, że już więcej nie odwiedzi swojego - jak zawsze mówiła - miasta. Kochała Łomżę, my kochaliśmy Ją i byliśmy z Niej dumni. Była w każdym łomżyńskim domu i w każdym będzie Jej brakowało. Na zawsze pozostanie w naszych sercach.
Pani Hanko - dziękujemy."

Jerzy Brzeziński postanowił, że do dnia pogrzebu Hanki Bielickiej - Honorowej Obywatelki Łomży, flagi miasta pozostaną przepasane żałobnym kirem. Zaapelował też do organizatorów, by nie odwoływali imprez kulturalnych w naszym mieście, ale dedykowali je Hance Bielickiej.

Sejm uczcił pamięć Bielickiej
Minutą ciszy uczcił pamięć aktorki Hanki Bielickiej, która zmarła w czwartek w Warszawie uczcili posłowie. Jak zaznaczył marszałek Sejmu Marek Jurek, Bielicka była osobą, która do końca życia tryskała humorem.
- Hanka Bielicka nie żyje, wszystkich nas to napełnia smutkiem - powiedział Jurek. Przypomniał też, że jeszcze dwa tygodnie temu Bielicka była w Sejmie.

W Łomży otwarto księgę kondolencyjną pamięci Hanki Bielickiej
W saloniku Hanki Bielickiej, który mieści się w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II otwarto księgę kondolencyjną. Mogą do niej wpisywać się wszyscy...
W specjalnie wydzielonym pokoju zgromadzono część kostiumów estradowych aktorki, kapelusze, obrazy, karykatury i rysunki, bibeloty, które zebrała podczas licznych podróży artystycznych po całym świecie. Kolekcję uzupełnią niebawem kolejne kostiumy, dyplomy, nagrody i telewizyjne Wiktory.

Druga księga kondolencyjna Hanki Bielickiej została wyłożona w holu głównym łomżyńskiego Ratusza.

Uroczystości pogrzebowe Hanki Bielickiej odbęda się w czwartek, 16 marca na Warszawskich Powązkach. Rozpocznie je o godz. 13.00 Msza św. w kościele św. Karola Boromeusza.

zobacz inne artykuły o: Hance Bielickiej
Pokrewne (tag): hanka bielicka

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę