Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 12 lutego 2026 napisz DONOS@

Kto na fotel dyrektora „Wety”? Kto do Biura Poselskiego?

Bogumiła Olbryś podczas kampanii 2023 roku
Bogumiła Olbryś podczas kampanii 2023 roku

Trwają procedury prawne, związane z powołaniem przez prezydenta Karola Nawrockiego do jego kancelarii 4 posłów, których mandat poselski wygasł. Jest wśród nich Adam Andruszkiewicz z listy PiS, za którym w kolejności zdobytych głosów w wyborach 15. października 2023 r. była Bogumiła Olbryś z Łomży, dyrektor „Wety”: Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży.

Zapytaliśmy dyrektor „Wety” Bogumiłę Olbryś, kto przejmie po niej kierowanie Szkołą, świętującą w tym roku jubileusz 75-lecia działalności? Prawdopodobny przebieg najbliższych wydarzeń będzie wyglądać następująco: przyjmująca mandat Posła RP Bogumiła Olbryś weźmie urlop bezpłatny, zaś pełniącą obowiązki dyrektora ZSWiO nr 7 w Łomży zostanie dotychczasowa wicedyrektor Sylwia Makowska. Zaprzysiężenie Bogumiły Olbryś z trójką nowych posłów (po posłach, powołanych do pracy w Kancelarii Prezydenta RP) ma odbyć się na 40. posiedzeniu Sejmu X kadencji w dniach 9. - 12. września 2025 roku. Bogumiła Olbryś zamierza otworzyć Biuro Poselskie przy Alei Legionów w Łomży, w bloku pomiędzy ulicami: Długą a Dworną. Dyrektorem Biura Poselskiego Bogumiły Olbryś ma zostać 35-letni Adrian Gołaszewski, radny Rady Miejskiej IX kadencji, wybrany z listy PiS, były wiceprezes Klubu ŁKS i od 2024 r. przewodniczący Łomżyńskiej Rady Sportu. Biuro ma mieć też drugiego pracownika na stanowisku wicedyrektora, którym może zostać Bartosz Stasiak.

Mirosław R. Derewońko
tel. red. 696 145 146

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę