Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@

Chcesz jechać na spotkanie z papieżem zgłoś się w swojej parafii

Ojciec Święty Benedykt XVI odwiedzi Polskę w dniach 25 – 28 maja br. Diecezje, które będą gościć Papieża rozpoczęły przygotowania o charakterze duchowym i logistycznym. Łomżyńska Kuria Diecezjalna włącza się w proces przygotowań i pragnie na bieżąco informować księży i wiernych o ich przebiegu oraz pośredniczyć w przesyłaniu zgłoszeń na poszczególne spotkania.

W specjalnym komunikacie rozsyłanym do parafii Diecezji Łomżyńskiej Wikariusz Biskupi ks. prał. dr Jan Sołowianiuk informuje o przygotowaniach do spotkania z papieżem Benedyktem XVI na krakowskich Błoniach.

27 maja br. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Benedykta XVI z polską młodzieżą. Miejscem spotkania nie będzie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach, jak informowano wcześniej, lecz krakowskie Błonia. Zmiana miejsca została podyktowana liczbą uczestników, którą szacuje się na 250 tys. (Młodzież pragnąca uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. może zostać na noc w sektorach sobotniego spotkania z Ojcem Świętym.) Karty wstępu są bezpłatne, ponadto można zamówić Modlitewnik Pielgrzyma w cenie 2 zł.
28 maja br. o godz. 9.30 również na Błoniach Ojciec Święty odprawi uroczystą Mszę Świętą dla pielgrzymów z całej Polski. Karty wstępu są bezpłatne, ponadto można zamówić Modlitewnik Pielgrzyma w cenie 3 zł.

Organizatorzy proszą, aby Diecezja Łomżyńska zgłosiła liczbę uczestników spotkania oraz zapotrzebowanie na karty wstępu i karty parkingowe do 31 marca br. Księża proboszczowie i duszpasterze młodzieży z poszczególnych parafii szacunkową liczbę parafian, którzy chcieliby uczestniczyć w Mszach św. na Błoniach powinni przesłać do Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej do 28 marca.

Jak informuje ks prał. dr Jan Sołowianiuk zgodnie z prośbą organizatorów jedynym pośrednikiem w zgłoszeniach na uroczystości papieskie jest Kuria Diecezjalna. Zgłoszenia od osób prywatnych, parafii, stowarzyszeń kierowane wprost do Krakowa nie będą realizowane.
210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę