Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.interia.pl

Proces o złe urodzenie wraca do Łomży

Sprawa o tzw. złe urodzenie wraca do sądu pierwszej instancji. Prawomocne jest zasądzone w pierwszym procesie 60 tys. zł zadośćuczynienia dla matki dziecka, które urodziło się z rzadką chorobą genetyczną - orzekł we wtorek Sąd Apelacyjny w Białymstoku. Sąd Okręgowy w Łomży, przed którym kilka lat temu rozpoczął się proces o odmowę badań prenatalnych pani W., będzie musiał teraz ustalić stopień winy lekarza z łomżyńskiego szpitala, a także, jaki uszczerbek w zarobkach matki spowodowało urodzenie przez nią dziecka wymagającego teraz stałej i kosztownej opieki.

Jednocześnie sąd dodał, że prawomocne jest zasądzenie pani W. 60 tys. zł zadośćuczynienia w pierwszym procesie.

Rodzina W. domagała się we wtorek przed białostockim sądem przyznania 3,5 tys. zł comiesięcznej renty ich dziecku. Oprócz renty, pełnomocnik państwa W. wniósł o 60 tys. zł zadośćuczynienia dla ojca dziecka - w podobnej wysokości, w jakiej w pierwszym procesie sąd przyznał je matce. Strona pozwana domagała się oddalenia powództwa.

Siedem lat temu pani W. odmówiono w łomżyńskim szpitalu skierowania na takie badania, a domagała się ich, bo pierwsze dziecko urodziło się z rzadką chorobą genetyczną, hipochondroplazją kości. Po porodzie okazało się, że drugie dziecko, dziewczynka, ma tę samą chorobę, co jej starszy brat.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę