Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

„Jałmużna Wielkopostna” na pomoc chorym dzieciom

Caritas Diecezji Łomżyńskiej rozpoczyna akcję “Jałmużna Wielkopostna”. Co roku w okresie Wielkiego Postu organizacja zachęca diecezjan do ofiarności na rzecz osób potrzebujących. Celem tegorocznej akcji jest pomoc chorym dzieciom. Akcja “Jałmużny Wielkopostnej” ma zachęcić ludzi do pomocy innym, przy jednoczesnym wyrzeczeniu się własnych przyjemności. - Zachęcamy do praktykowania cnoty umiarkowania i wstrzemięźliwości, do tego, aby wyrzec się słodyczy, rozrywki czy kupna ubrań i te pieniądze przeznaczyć na pomoc w leczeniu i rehabilitacji chorych dzieci - mówi Łukasz Sidorowicz, koordynator ds wolontariatu Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Caritas, w ramach akcji, przygotowała 32 tys skarbonek. Będą one rozprowadzane przez parafie i szkolne koła Caritas. Chętni będą mogli wziąć skarbonkę do domu i odkładać do niej zaoszczędzone pieniądze. Następnie, gdy proboszczowie ogłoszą termin zbiórki skarbonek, pieniądze zostaną policzone. Zebrane środki zasilą nowoutworzony Fundusz “Dzieci Chore”. Pieniądze będą przeznaczone na leczenie i rehabilitację dzieci, których rodzice poproszą o wsparcie. Skarbonki w ramach akcji “Jałmużna Wielkopostna - Przywracajmy nadzieję chorym” będą rozprowadzane w diecezji łomżyńskiej w przyszłym tygodniu.

więcej informacji na stronie: www.lomza.caritas.pl

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę