Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 09 lutego 2023 napisz DONOS@

ARiMR - komputery i wnioski

Niemal 350 komputerów marki Dell dotarło do łomżyńskiego oddziału i wszystkich powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Najwięcej z nich – bo około 70 trafiło do Łomży. Wartość sprzętu to około milion 400 tysięcy złotych. Komputery mają posłużyć pracownikom Agencji do wprowadzania do systemu IACS wniosków rolniczych o dopłaty bezpośrednie. Tymczasem jak się okazuje - mimo, że wnioski od rolników przyjmowane są od niemal dwóch tygodni - system nadal nie działa tak jak powinien. Nieoficjalnie mówi się, że jego wydajność dziś sięga zaledwie 20%.


Pracownicy Agencji w regionie pracują w soboty i niedziele, bo w dni robocze wprowadzanie wniosków jeszcze w ubiegłym tygodniu było wysoce problematyczne. Dziś podobno jest lepiej – tak przynajmniej twierdzi Zbigniew Kamiński dyrektor biura Agencji w Kolnie.
Tyle tylko, że do systemu póki co nie są wprowadzane wnioski o dopłaty bezpośrednie. W biurze Agencji w Kolnie do końca ubiegłego tygodnia rolnicy złożyli już 152 wnioski i żaden z nich nie został do systemu wprowadzony. Póki co system zapychają wnioski o nadanie numeru identyfikacyjnego gospodarstwa. Kiedy wnioski o dopłaty zaczną być do niego wprowadzane? - dyrektor Kamiński – twierdzi, “rychło”.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę