Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

środa 1.03.2006

Kurier Poranny - Kurator od Jurgiela Gazeta Wyborcza - Zambrów. Pionierska prywatyzacja szpitala Gazeta Współczesna - Apoel zamiast Rosji

Kurier Poranny - Kurator od Jurgiela
Wystarczyło na jednej kartce spisać motywację, koncepcję i pomysły na pracę Podlaskiego Kuratorium Oświaty, żeby zostać szefem oświaty na Podlasiu. Właśnie takie dokumenty przedstawił Janusz Mieczkowski, który został wybrany na kuratora.
Wygrany konkurs w przypadku Mieczkowskiego nie oznacza jednak, że obejmie on stanowisko kuratora. Ministerstwo Edukacji i Nauki zastanawia się, czy zgodzić się na tę kandydaturę, bo - jak udało nam się dowiedzieć - uważa, że Mieczkowski nie ma pomysłu na prowadzenie tego urzędu, a wczoraj przedstawiciele ministra nie chcieli go nawet dopuścić do rozmowy kwalifikacyjnej.
Nad oprotestowaniem konkursu zastanawia się też jeden z członków komisji.
Dlatego wcale nie jest powiedziane, że Mieczkowski - pomimo wygranego konkursu - będzie powołany na kuratora.
Kłopoty w ministerstwie
- Konkurs wyłania tylko kandydata na kuratora oświaty. Jego powołanie i odwołanie uzależnione jest od porozumienia wojewody i ministra edukacji. Bez obustronnej zgody nie można kuratora powołać - wyjaśnia Jarosław Zieliński, wiceminister edukacji i nauki. Czy zaprotestuje przeciwko Mieczkowskiemu? Wczoraj nie chciał o tym jeszcze mówić.
- Najpierw muszę zapoznać się z opiniami osób, które reprezentowały ministerstwo - stwierdził.
Ale opinie wysłanników ministra - jak wynika z naszych informacji - nie będą pochlebne dla zwycięzcy.
więcej: Kurier Poranny - Kurator od Jurgiela

Gazeta Wyborcza - Zambrów. Pionierska prywatyzacja szpitala
Szpital miejski w Zambrowie będzie prywatyzowany. Jako pierwszy w regionie. Taką decyzję podjęli wczoraj miejscy radni
- Miasta nie było już dłużej stać na dofinansowywanie szpitala, dlatego została podjęta decyzja o prywatyzacji - mówi Kazimierz Dąbrowski, burmistrz Zambrowa. Od ub.r. trwało na drodze przetargu szukanie potencjalnych inwestorów. Ostatecznie okazało się, że 51,8 proc. udziałów w istniejącej już od kilku lat miejskiej spółce Zambrowski Szpital przejmie spółka z o.o. Warszawskie Centrum Medyczne. Do połowy tego miesiąca ma być podpisana umowa prywatyzacyjna. WCM do końca 2008 roku ma zainwestować w szpital w czterech ratach 4,1 mln zł, m.in. na dostosowanie do wymogów stawianych szpitalom w rozporządzeniach ministra zdrowia, konieczne remonty, doposażenie w sprzęt medyczny.
- Same sale operacyjne szpitala nie były modernizowane od lat sześćdziesiątych - mówi Dąbrowski.
więcej: Gazeta Wyborcza - Zambrów. Pionierska prywatyzacja szpitala

Gazeta Współczesna - Apoel zamiast Rosji
Piękną pogodą przywitał Cypr trzecioligowych piłkarzy ŁKS-u Browar Łomża. Wczoraj w południe słupek rtęci wskazywał na termometrze blisko dwadzieścia stopni. – Jest trochę cieplej, niż w Polsce – śmieje się Maciej Stańczyk.
Łomżanie zamieszkali w czterogwiazdkowym hotelu w miejscowości Episkopi, oddalonej kilkanaście kilometrów od Larnaki. Tam właśnie w poniedziałek wieczorem wylądował samolot z naszymi piłkarzami na pokładzie.
– Na razie poznajemy wyspę. Zresztą przyjechaliśmy tu nie na wycieczkę, ale by jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej – dodaje Stańczyk.
Podopieczni Jerzego Engela jr. nie tracą ani chwili. Wczoraj przeprowadzili dwa treningi. Podczas pierwszego pracowali nad szybkością. Rozegrali też gierkę wewnętrzną. – Najważniejsze, że trenujemy wreszcie na dobrych boiskach – ocenia 20-letni Stańczyk.
Dzisiaj ŁKS czeka pierwszy sparing. Początkowo rywalem miała być przebywająca w tym samym ośrodku co łomżanie juniorska reprezentacja Rosji. Sztab szkoleniowy biało-czerwonych chciał jednak zmierzyć z przeciwnikiem o lepszych warunkach fizycznych. Pomocną dłoń wyciągnął... ojciec trenera
więcej: Gazeta Współczesna - Apoel zamiast Rosji

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę