Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Przejrzyste samorządy

W województwie podlaskim jest 13 przejrzystych samorządów. Tyle bowiem spełniło kryteria "Akcji Społecznej - Przejrzysta Polska”. W trwającej w 2005 roku kampanii uczestniczyło 20 samorządów z terenu województwa podlaskiego.

Do końca dotrwało m.in. łomżyńskie Starostwo Powiatowe. Przez cały rok powiat realizował 6 zadań, które uwidocznić miały uczciwość urzędników i ich fachowość, rozliczalność urzędu i brak tolerancji dla korupcji. Starostwo m.in. opracowało i zmodyfikowało katalog usług świadczonych petentom i wprowadziło kodeks etyczny swoich pracowników. Przygotowało też informator na temat wysokości powiatowych pieniędzy i sposobów ich wydawania. Otwarcie chce mówić także o wakatach w urzędzie. Starostwo liczy, że wprowadzone zmiany ułatwią obsługę petentów, zwiększą ich zaufanie do urzędników i podniosą prestiż urzędu. - Do tej pory nie mieliśmy potwierdzenia naszych działań, teraz mamy taką możliwość - mówi sekretarz powiatu, Wojciech Dzierzgowski. Potwierdzeniem uczciwości urzędu będzie specjalny certyfikat spełnienia kryteriów “Akcji Społecznej – Przejrzysta Polska”. Łomżyńskie Starostwo Powiatowe odbierze go 4 marca w Warszawie. Podobne certyfikaty otrzymają także inne samorządy w regionie m.in. Urzędy Gmin Łomża i Mały Płock. W województwie mazowieckim działają 54 przejrzyste samorządy, wśród nich Urzędy Miasta w Ostrołęce, Ostrowi Mazowieckiej i Myszyńcu oraz Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę