Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Więzienie za wandalizm

Na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, oraz naprawienie poniesionych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji strat został skazany 21-letni łomżanin. Mężczyzna w listopadzie ubiegłego roku zniszczył jeden z foteli w nowym autobusie MPK. Sprawca nie zdawał sobie sprawy, z tego że wszystko co dzieje się autobusach marki Volvo jest rejestrowane przez system wewnętrznych kamer. Gdy pracownicy MPK dostrzegli zniszczenia powiadomili policję, która po przeanalizowaniu zdjęć i zapisów z kamer szybko ustaliła 21 letniego sprawcę wandalizmu. Widząc zapis z kamer łomżanin przyznał się on do winy.


Sąd poza wymierzeniem kary pozbawienia wolności na sześć miesięcy w zawieszeniu na 3 lata nakazał mu także naprawienie poniesionych przez MPK strat, które oszacowane zostały na około 400 złotych.
Jak informuje Bogusław Szczech dyrektor łomżyńskiego miejskiego przewoźnika system monitoringu w autobusach jest bardzo skuteczny.
Poza tym jednym zdarzeniem, w autobusach z kamerami nie odnotowano żadnych zniszczeń. Wyraźnie zmniejszyła się też ilość skarg oraz zgłoszeń do policji na agresywne zachowania młodzieży, zwłaszcza wieczorami, a i kieszonkowcy omijają je szerokim łukiem.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę