Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Bp Stefanek o problemie pijaństwa.

“Program trzeźwości – to zadanie, które Bóg wyznaczył nam na dzisiaj” - powiedział bp łomżyński Stanisław Stefanek. Przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds Rodziny stwierdził, że o swojej roli w szerzeniu trzeźwości nie powinni zapominać rodzice i nauczyciele.

Bp Stefanek podkreślił, że na upowszechnianie picia naciska współczesna ekonomia, która powoduje zmianę w postrzeganiu człowieka. “Zrezygnowano z człowieka cnotliwego, który ma poczucie godności, jest odpowiedzialny, który grzech nazywa grzechem, a zaproponowano inną definicję człowieka – jako najbardziej prymitywnego konsumenta” - powiedział pasterz łomżyński.
Bp Stefanek podkreślił, że problem pijaństwa znany jest od dawna, ale przypisuje się mu coraz bardziej nowoczesny i niszczący charakter.
Ostatnio socjologowie pytali młodzież o jej kontakt z alkoholem. Okazało się, że 94 proc. młodych ludzi przyznało, że piło już alkohol, co 3-ci nastolatek stwierdził, że upił się do nieprzytomności. Bp Stanisław Stefanek zauważył, że w badaniach brakuje logicznego myślenia: “dopadamy nastolatków i obliczamy, ile wypili, ale nie pytamy, kto ich do picia zachęca i zwalnia z odpowiedzialności”. Pasterz łomżyński podkreślił, że odpowiedzialność za trzeźwość młodych ludzi trzeba szerzyć i w domu i w szkole.
“Z całą serdecznością chciałbym stanąć przy każdym ojcu i każdej matce i powiedzieć im do serca prosto i zdecydowanie: wielka kampania, wielki program trzeźwości – to jest zadanie, które Bóg nam zadał na dzisiaj” - podkreślił bp Stanisław Stefanek.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę