Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

„Sposób na życie” - wystawa prac konkursowych

Rodziny trzymające się za ręce, biegające po śniegu, bawiące się w lesie, czy siedzące przy wspólnym stole – można zobaczyć na ścianach łomżyńskiej Galerii Bonar. Przed południem otwarto tam wystawę prac plastycznych pochodzących z konkursu: “Sposób na życie. Bezpieczna szczęśliwa rodzina”. Na wystawie prezentowanych jest 188 prac młodych artystów z województwa podlaskiego. Wszystkie pokazują rodzinę, nie zawsze jednak szczęśliwą. "Wiele prac mnie wzruszyło" - mówi członek jury, Anna Bureś. Ich tematyka nazwiązuje do problemów alkoholizmu w rodzinie czy niezrozumienia - widzianych oczami dziecka.

Na 4-tą już edycję konkursu “Sposób na życie. Bezpieczna, szczęśliwa rodzina” wpłynęło ponad tysiąc prac plastycznych. Wykonywali je uczniowie od 1 klasy szkoły podstawowej do liceum. Dzieci tworzyły swoje obrazki wykorzystując wiele ciekawych technik plastyczych: były prace malowane, wyklejane i rysowane. Nagrodę główną konkursu otrzymała Anna Łapińska ze Szkoły Podstawowej w Pniewie. Jej praca przedstawia rodzinę, która jak parasol chroni przez zagrożeniami współczesnego świata – alkoholizmem, narkomanią i wojną. Nagrody otrzymali także zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych. Łącznie jury przyznało 14 nagród i 17 wyróżnień. Konkurs zorganizował Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych. Pomogła Komenda Miejska Policji w Łomży.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę