Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Anioł w Łomży

Krzysztof Globisz odtwórca roli anioła Giordano w filmie pt. Anioł w Krakowie był gościem specjalnym kolejnego - już trzeciego - spotkania łomżyńskiego Alternatywnego Klubu Filmowego. Klub od jesieni ubiegłego roku działa przy II LO w Łomży. W auli tej szkoły dobywają się projekcje filmów i dyskusje o nich... Rozmowy prowadzi zakonnik Robert Łobko SSP.

„Anioł w Krakowie” to film który opowiada o życiu anioła na ziemi. Giordano, za zbyt częste kontakty z ludźmi w Czyścu, fascynację rock and rollem i w ogóle skandaliczne jak na anioła prowadzenie się w Niebie, zostaje zesłany na Ziemię, gdzie ma pomagać ludziom, czyniąc codziennie choć jeden dobry uczynek. Anioł miał trafić do Holandii, ale ląduje pod Krakowem...

W wędrówce po mieście spotyka kolejno: małżeństwo w średnim wieku, które właśnie jedzie do sądu, by uzyskać rozwód, kloszarda i jego kolegów z przytułku oraz Hankę - samotną dziewczynę z dzieckiem handlującą smażonymi kiełbaskami na krakowskim Pigalaku. Giordano zamieszka u Hanki, a kiedy ta nieoczekiwanie umrze, zaopiekuje się jej synkiem.

Podczas dyskusji po projekcji filmu Krzysztof Globisz mówił że wydawało mu się że nie tylko aureola anioła, ale cały film był robiony specjalnie dla niego. Podkreślał także, że warto organizować takie spotkania jak te w łomżyńskim Alternatywnym Klubie Filmowym.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę