Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

„Jak się ktoś stara, tak ma” - czyli jak województwo pomaga pogotowiu... w Białymstoku

Pogotowie białostockie zyskało pięć nowych ambulansów. Inwestycję wspomógł Urząd Marszałkowski. Stacje w Łomży i Suwałkach nie dostały nic. Marszałek Krzysztof Tołwiński w Gazecie Wyborczej mówi, „jak się ktoś stara, tak ma”, a dyrektor łomżyńskiego pogotowia Grzegorz Wasilewski odpowiada, że wielokrotnie starał się o środki ale do tej pory z Urzędu Marszałkowskiego nie dostał nic.

Karetki dla białostockiego pogotowia „w sumie kosztowały 1 mln 252 tys. złotych, z czego nieco ponad 900 tys. pochodziło z dotacji w ramach ZPORR, resztę dał samorząd województwa” - pisze sobotnia Gazeta Wyborcza. Dziennik przytacza wypowiedź dyrektora białostockiej stacji Ryszarda Wiśniewskiego, który opisuje jak doszło do zakupu karetek. - „Trzeba było dobrze opracować projekt i to się nam udało. Natomiast sfinansowanie części wymaganego wkładu własnego inwestycji przez samorząd było dla nas bardzo miłą niespodzianką. Ale zawsze mamy duże zrozumienie ze strony władz województwa. Szczególnie marszałka Tołwińskiego [podczas wyborów parlamentarnych wyborczy baner Tołwińskiego zawisł także na budynku podlegającego mu białostockiego pogotowia. - Niezręcznie byłoby odmówić - tłumaczył wówczas dyrektor Wiśniewski - red.]”
Gazeta stawia także pytanie czy władze województwa są tak samo życzliwe wobec Łomży i Suwałk?
„- Jak się ktoś stara, tak ma - odpowiada marszałek Tołwiński. Czy więc Łomża i Suwałki się nie starały? - Proszę o następne pytanie - ucina marszałek. Czy w takim razie np. Łomży nie są potrzebne nowe ambulanse? - Przynajmniej cztery, a w całym województwie przynajmniej piętnaście - przyznaje Tołwiński.
Dyrektor łomżyńskiego pogotowia Grzegorz Wasilewski podkreśla, że wielokrotnie starał się o środki chociażby ze ZPORR.
- Do tej pory z Urzędu Marszałkowskiego nie dostaliśmy nic. W ubiegłym roku złożyliśmy wniosek o pieniądze na cztery ambulanse. Został odrzucony. Z kontraktu dla województwa Białystok otrzymał 900 tys. złotych. Łomża i Suwałki - zero - mówi rozgoryczony.(...)

zobacz: Gazeta Wyborcza - Pogotowie. Nowe ambulanse

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę