Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Rolnicy naciągają Unię

W co szóstym wniosku o dopłaty bezpośrednie złożonym przez rolników z województwa podlaskiego są nieprawidłowości. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podała wyniki kontroli wniosków składanych przez rolników w 2005 roku. W województwie podlaskim skontrolowano 4 686 rolników, w niemal 800 przypadkach stwierdzono nieprawidłowości.

W sumie z danych ARiMR wynika, że nieprawidłowości są w 16,5 proc. wniosków składanych przez rolników. To o ponad 3 proc. więcej niż przeciętnie w kraju.
Jak poinformowała rzecznik prasowy AriMR-u Iwona Musiła obecnie w oddziałach regionalnych ARiMR trwają prace związane z kompletowaniem dokumentacji pokontrolnej i rozliczaniem się z wykonawcami zewnętrznymi.
Podobnie jak i w roku ubiegłym, nieuczciwym rolnikom, którzy zawyżyli na papierze stan posiadania i uprawa grożą kary. Surowe jeżeli błąd wynosił od 3 do 20 lub 30 % powierzchni. Wtedy kwotę dopłaty za ilość zawyżonych hektarów mnoży się razy 2 i ten iloczyn rolnicy muszą zwrócić.

Dodajmy tylko, że więcej błędów niż we wnioskach rolników z podlaskiego kontrolerzy znaleźli we wnioskach rolników z warmińsko-mazurskiego (23,7%), mazowieckiego (18,5%), lubuskiego (18,4%) i śląskiego (16,6%).


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę