Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Strzaliński złamał prawo?

W białostockiej prokuraturze okręgowej rozpoczęło się śledztwo w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłego wojewodę podlaskiego Marka Strzalińskiego (SLD). „Eksłomżanin” miał działać wbrew prawu podczas wydawania decyzji o rozpoczęciu budowy obwodnic Augustowa i Wasilkowa.

Doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez byłego wojewodę podlaskiego złożył w prokuraturze Jarosław Zieliński - poseł PiS i wiceminister oświaty, po tym jak minister środowiska Jan Szyszko uznał wydaną w grudniu 2005 r. decyzję Strzalińkiego zezwalającą na rozpoczęcie budowy obwodnic Augustowa i Wasilkowa za niezgodną z prawem.
Minister Szyszko usterek prawnych dopatrzył się w dokumentach przygotowanych i następnie przekazanych wojewodzie przez białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zieliński przed złożeniem wniosku do prokuratury pod koniec ubiegłego roku uzasadniał, że wojewoda Strzaliński decyzje o budowie obwodnicy wydawał w trakcie kampanii wyborczej. Dodawał też, że Strzaliński kandydował do Sejmu z pierwszego miejsca na liście SLD i liczył na poparcie, którzy od lat czekają na obwodnice. Poseł Zielinski mówił wówczas też, że liczy, iż prokurator po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przygotuje akt oskarżenia i zwróci się do Sejmu o uchylenie immunitetu obecnemu posłowi SLD Markowi Strzalińskiemu. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę