Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Nowy biskup pomocniczy w Łomży

Główne zdjęcie
Biskup nominat Tadeusz Bronakowski

Jego Świątobliwość Benedykt XVI mianował Biskupem Pomocniczym Diecezji Łomżyńskiej Ks. Prał. Tadeusza BRONAKOWSKIEGO, Wiece-Kanclerza Kurii Diecezjalnej Łomżyńskiej i wykładowcę prawa kanonicznego w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, przydzielając Mu stolicę tytularną Tigisi in Mauritania. Ks. biskup nominat Tadeusz Bronakowski ma 47 lat. Przed 22 laty w łomżyńskiej Katedrze został wyświęcony na kapłana.

Zawołaniem nowego bp pomocniczego diecezji będą słowa: “Nolite timere Deus caritas est” (Nie lękajcie się Bóg jest miłością).

Biskup nominat Tadeusz Bronakowski urodził się 3 listopada 1959 roku w Augustowie. W maju 1984 roku, w łomżyńskiej Katedrze, z rąk ówczesnego biskup łomżyńskiego Juliusza Paetza przyjął święcenia kapłańskie. Pierwszą posługę kapłańską pełnił jako wikariusz w parafii w Nowogrodzie. Po roku został przeniesiony do pracy w Kurii. Równocześnie rozpoczął studia z zakresu prawa kanonicznego. W 1988 roku uzyskał tytuł mgr. prawa kanonicznego, a pięć lat później obronił prace doktorską. Pracował jako notariusz kurii, sędzia sądu biskupiego, wykładowca zarówno w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży jak i m.in. w Instytucie Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od maja 1991 roku jest wicekanclerzem Kurii Diecezjalnej w Łomży. Od 1997 roku dyrektorem Domu Biskupiego.

Bp nominat Tadeusz Bronakowski sakrę biskupią przyjmie w łomżyńskiej Katedrze 4 marca br.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę