Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Za kilka lat możliwe doktoraty w Łomży

WSA w Łomży ma duże szanse na utworzenie samodzielnych studiów doktoranckich. Od 4 lat uczelnia współpracuje w tym zakresie z Instytutem Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa w Warszawie. Przyszłych doktorów w pomieszczeniach Wyższej Szkoły Agrobiznesu kształcą wykładowcy z tego instytutu. W styczniu i lutym tego roku pięciu doktorantów broniło swoich prac - wszyscy uzyskali stopień doktora nauk rolniczych.

Wykształcenie w murach naszej uczelni pierwszych doktorów to dobry początek do wystąpienia o prawo samodzielnego nadawanie tytułów doktorskich przez WSA w Łomży - podkreśla dr inż. Mariusz Brzeziński prorektor uczelni. Jest to możliwe tym bardziej, że w tym roku łomżyńska uczelnia otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów magisterskich.
Na możliwość robienia doktoratu w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży trzeba będzie poczekać kilka lat – dodaje Mariusz Brzeziński. Najpierw trzeba dobrze wykształcić naszych magistrów, a to zajmie 2 lata. Dopiero wtedy będziemy mogli złożyć wniosek o uzyskanie uprawnień do nadawania tytułu doktora.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę