Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Strzały na ulicach Łomży

Główne zdjęcie
miejsce zajścia

Przed południem bandzior z Gołdapi usiłował zabić łomżyńskiego policjanta. Cudem nikomu nic się nie stało mimo, że bandzior dwukrotnie - z niewielkiej odległości - usiłował strzelać do funkcjonariusza. Jak podkreśla Krzysztof Leończak oficer prasowy łomżyńskiej policji, broń której używał przestępca dwukrotnie zacięła się... Policjant oddał jeden strzał ostrzegawczy w powietrze i obezwładnił bandziora. Całe zdarzenie miało miejsce niemal w samym centrum Łomży.

Około godziny 10.00 policyjny patrol wracał do komendy. Gdy funkcjonariusze przejeżdżali ulicą Polową w pobliżu Urzędu Skarbowego zauważyli, jak mężczyzna szarpie się ze starszą kobietą. Wówczas policjanci podjeli interwencję. Gdy zobaczył ich napastnik zaczął uciekać. Jak relacjonuje Krzysztof Leończak jeden z policjantów ruszył w pościg. Po chwili ucieczki napastnik odwrócił się, wyciągnął pistolet, wymierzył w kierunku policjanta i nacisną spust... broń nie wypaliła... Funkcjonariusz, który ścigał uciekiniera z wyciągniętą bronią oddał strzał ostrzegawczy w powietrze po czym przewrócił i obezwładnił bandziora.
Później okazało się, że mężczyzna dwukrotnie naciskał na spust pistoletu i dwukrotnie broń nie wypaliła...

Jak ustalili policjanci mężczyzna to 42 letni mieszkaniec Gołdapi. Do Łomży przyjechał z kolegą. Po kilkunastu minutach policjanci zatrzymali także jego. Okazało się, że w samochochodzie marki ford eskort, którym podróżowali bandyci były... kajdanki, kominiarka i atrapa broni palnej. Znaleziono tam też wiele przedmiotów, które - zdaniem policjantów - mogły pochodzić z rozbojów.
Jak podkreśla Krzysztof Leończak okazało się też, że obaj mężczyźni są groxnymi przestępcami dobrze znanymi policji. Byli już wcześniej karani za rozboje, wymuszenie i haracze...

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę