Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Komisarz w Jedwabnem

Czesław Jakubowicz, białostocki urzędnik miejski, jest od czwartku osobą pełniącą obowiązki burmistrza Jedwabnego. Jakubowicz będzie „komisarzem” przez co najmniej półtorej miesiąca. Do 19 marca w Jedwabnem powinny odbyć się przedterminowe wybory burmistrza. Przypomnijmy poprzedni burmistrz miasta Michał Chajewski stracił stanowisko, po skazaniu go przez sąd za jazdę pod wpływem alkoholu.

Czesława Jakubowicza na pełniącego obowiązki burmistrza powołał premier Kazimierz Marcinkiewicz. Jakubowicz przez kilka lat był szefem zarządu dróg w Urzędzie Miejskim w Białymstoku. Obecnie pracował jako urzędnik w wydziale zarządzania kryzysowego.
Jak poinformował PAP rzecznik Wojewody Podlaskiego - Adam Dębski, przesądzone jest, że w Jedwabnem odbędą się uzupełniające wybory burmistrza. Powinno się to odbyć w terminie do 19 marca wówczas bowiem mija 60-dniowy termin wyboru zapisany w ustawie.
Niedzielę 19 marca jako dzień wyborów burmistrza w Jedwabnem zaproponowała łomżyńska Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Łomży. Ostateczną datę wyborów w Jedwabnem ustali premier.

Przypomnijmy 18 stycznia Naczelny Sąd Administracyjny po trwającej 28 miesięcy batalii ostatecznie orzekł, że skazany prawomocnym wyrokiem sądu za jazdę po pijanemu Michał Chajewski nie może pełnić funkcji burmistrza Jedwabnego. Pijanego Chajewskiego w samochodzie policjanci zatrzymali we wrześniu 2003 roku. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ok. 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę