Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Trwają kontrole budynków.

Supermarket Stokrotka, znajdująca się obok Galeria, garaże przy ul. Reymonta i tzw.: blaszak w którym znajduje się popularny sklep obuwniczy CTO – to budynki w Łomży, z których trzeba było usunąć zwały śniegu. 15 obiektów wielkopowierzchniowych skontrolowali do tej pory w Łomży inspektorzy nadzoru budowlanego. W kilku przypadkach nakazano usunięcie z dachu zalegającego śniegu. Akcja prowadzona jest na wniosek wojewody podlaskiego, który podobnie jak inni wojewodowie we wszystkich województwach w kraju zarządził kontrole w związku z tragedią budowlaną w Katowicach.

Po sobotniej tragedii, która wydarzyła się na Śląsku, zgodnie z zaleceniami Wojewody Podlaskiego i Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, pracownicy tej instytucji w asyście strażników miejsckich przeprowadzają na terenie Łomży, kontrole obiektów handlowych oraz oświatowych o dużej powierzchni dachu. Sprawdzany jest stan ich odśnieżenia, pod kątem zagrożenia katastrofą budowlaną spowodowanego nadmiarem zalegającego śniegu. Inspektorzy mieli zastrzeżenia do czterech z 15 – stu skontrolowanych obiektów. Śnieg w większości przypadków szybko usunięto.
Inspektorzy pouczali też właścicieli budynków o konieczności ciągłej kontroli w tym zakresie. Sprawdzano też stan wpisów w księgach budowlanych. Kontrole ciągle trwają. Codziennie do białostockiej centrali inspektoratu przesyłane są raporty w tej sprawie z całego województwa.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę