Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 maja 2025 napisz DONOS@

90-letni kierowca trafił do szpitala

90-letni kierowca trafił do szpitala po tym, jak w Nowej Kubrze na DW668 zderzył się z dostawczakiem. Od 1 stycznia 2024 roku seniorzy po 65 roku życia by prowadzić samochód, będą musieli przejść badania psychologiczne.

W poniedziałkowe południe w Nowej Kubrze, na drodze wojewódzkiej 668 między Przytułami a Radziłowem, zderzyły się dwa pojazdy. Z informacji policji wynika, że 90-letni kierowca pandy "dostał" w boczne drzwi od mastera. Stało sie tak, ponieważ kurier próbował wyprzedzać osobówkę, która skręcała. Senior trafił do szpitala.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że od nowego roku kierowców po 65 roku życia czekają obowiązkowe badania lekarskie. Tym, którzy tego nie zrobią będzie groziła utrata prawa jazdy.

Po decyzji Unii Europejskiej 1 stycznia 2024 roku zacznie obowiązywać rozporządzenie, odsyłające kierowców po 65 roku na odpowiednie badania. Z dostępnych informacji wynika, że ocenie podlegać ma wzrok, słuch i sprawność psychofizyczna. 

 

mm
pon, 23 października 2023 16:55
Data ostatniej edycji: pon, 23 października 2023 21:42:27

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę