Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

1,8 mln zł na inwestycje zdrowotne w Łomży

Nowy tomograf i przebudowa oddziału obserwacyjno-zakaźnego w szpitalu wojewódzkim oraz nowoczesny sprzęt w Wojewódzkim Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży – na posiedzeniu w poniedziałek, 2 października, zarząd województwa przyznał dotacje na te zadania. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa.

– Te przedsięwzięcia są konieczne, aby proces leczenia był skuteczny. Lekarze i pacjenci muszą korzystać z najnowszego sprzętu i przebywać w jak najlepszych warunkach. Tylko tak mogą szybko dojść do zdrowia – powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży otrzyma 1,75 mln zł na przebudowę i doposażenie w sprzęt, a także aparaturę medyczną (m.in. aparat EKG, aparaty do tlenoterapii, monitory, łóżka elektryczne, meble) oddziału obserwacyjno-zakaźnego oraz wymianę tomografu komputerowego. To kwota, której brakuje placówce do zrealizowania tego zadania dofinansowanego z krajowego programu unijnego (dotacja w kwocie 7,8 mln zł).

Oddział obserwacyjno-zakaźny liczy 20 łóżek. W 2022 r. było tu leczonych 410 pacjentów i wykonano 8,5 tys. badań tomografii komputerowej.

Z kolei Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży dofinansowanie w kwocie 63 tys. zł przeznaczy na kupno sprzętu i oprogramowania komputerowego oraz kardiomonitora (na potrzeby zakładu opiekuńczo-leczniczego).

 

Źródło: Podlaskie.eu

Zlecenie Urzędu Marszałkowskiego

mm
wt, 03 października 2023 07:58
Data ostatniej edycji: wt, 03 października 2023 09:57:58

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę