Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Do policji z poboru

Policja uruchamia nową ścieżkę doboru kadr. Dotyczy ona poborowych, którzy nie chcą iść do wojska. Mogą je dosłużyć w policyjnych jednostkach prewencyjnych, a jeżeli tu się sprawdzą zostaną prawdziwymi policjantami. W tym roku przygotowano w całym kraju 3100 miejsc dla osób, które chciałyby wojsko odsłużyć w oddziałach prewencji i w ten sposób ubiegać się o przyjęcie do pracy w Policji. Warunek jaki muszą spełnić to minimum wykształcenie średnie.

Jak informuje nadkom. Jacek Dobrzyński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku każdy poborowy - z co najmniej średnim wykształceniem - po zadeklarowaniu w WKU gotowości skierowania do oddziału prewencji, powinien zgłosić się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, gdzie przejdzie test sprawności fizycznej oraz zostanie sprawdzony w rejestrach karnych. Następnie otrzyma skierowanie na badania lekarskie w wojewódzkim szpitalu MSWiA (zawierające standardowy test psychologiczny). W czasie służby w oddziale prewencji, osoby, które zdecydują się wstąpić do Policji, będą musiały zaliczyć (w 10 - 11 miesiącu służby) test psychologiczny, podobny do stosowanego w doborze powszechnym oraz rozmowę kwalifikacyjną (tzw. wywiad zorganizowany, sprawdzający motywację kandydata). Pomyślne zdanie obu testów wraz z dobrą opinią przełożonych z oddziału prewencji, będzie gwarantowało przyjęcie do Policji.

W ramach służby kandydackiej poborowi (otrzymują przez 12 miesięcy 450 złotych żołdu) zaliczą elementy szkolenia podstawowego. Po przyjęciu do służby czeka ich jedynie miesiąc uzupełniającego kształcenia, następnie rozpoczną pracę - przede wszystkim w służbie patrolowej.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę