Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Nie kupuj komórki z worka...

Ryszard W. i Krzysztof Sz. usiłowali sprzedać worek wypełniony po brzegi kradzionymi telefonami komórkowymi. Przedsiębiorczych łomżan zatrzymano w poniedziałek na warszawskim Stadionie Dziesięciolecia. Komórki ukradli dwa tygodnie wcześniej w Łomży.

Łomżanie sprzedający worek telefonów komórkowych musieli wyglądać podejrzanie nawet na Stadionie Dziesięciolecia... Policjanci którzy ich zatrzymali w worku doliczyli się niemal 190 telefonów. Łomżanie przyznali się, że telefonów nie kupowali, a ukradli... w Łomży.
Aparaty pochodziły z kradzieży, jakiej dokonano po włamaniu się do jednego z zakładów naprawy tych telefonów przy ul. Polowej. Włamania dokonano dwa tygodnie wcześniej. Wówczas właściciel zakładu straty spowodowane kradzieżą oszacował na 31 tys 500 zł. Co ciekawe złodzieje po włamaniu - z jednego ze skradzionych telefonów - zadzwonili do właściciela zakładu żądając 6 tys zł okupu w zamian za zwrot komórek. Właściciel odmówił, a dzięki tej ofercie złodzieje po zatrzymaniu przez policję otrzymali także zarzut żądania okupu...
Jak relacjonuje prokurator Tomasz Wilk z Prokuratury Rejonowej w Łomży „obaj przyznali się do zarzucanych im czynów, złożyli obszerne wyjaśnienia i chcą poddać się karze”. Ryszard W. - lat 27. i Krzysztof Sz – lat 23. nie pracują. Obaj jak zeznali utrzymują się z prac dorywczych... Pierwszy z nich na sowim koncie ma już wyroki. Był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu czyli kradzieże, kradzieże z włamaniem i przywłaszczenia.
Dziś obaj komórkowcy są wolni. Prokuratura po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych zastosowała wobec nich poręczenie majątkowe po 1000 zł, i zabezpieczenia majątkowe - w przypadku jednego z nich jest to wieża stereofoniczna, a drugiego 800 zł.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę