Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Będzie rondo w Piątnicy

Skrzyżowanie drogi krajowej nr 64 Piątnica - Jeżewo z drogą powiatową nr 1934B Piatnica - Kalinowo w Piatnicy należy do najbardziej niebezpiecznych w Polsce – uznała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dyrekcja skrzyżowanie to umieściła na liście 25-ciu najbardziej niebezpiecznych w kraju, które w tym roku zostaną przebudowane. W Piątnicy powstanie rondo. Z decyzji cieszy się wójt Piątnicy. "To rondo potrzebne jest mi jak powietrze" - mówi. Edward Łada wspomina paraliż komunikacyjny, który kilka miesięcy temu spowodowało zamknięcie starego mostu na Narwii. Wtedy cały ruch skierowany był przez nowy most i Piątnicę. Rondo ma pomóc usprawnić ruch przy ewentualnych kolejnych remontach, poza tym zwiększyć ma bezpieczeństwo dzieci, które każdego dnia muszą przechodzić przez ruchliwe skrzyżowanie.

"Rondo wykorzystam do tego, że wszystkie autobusy dowożące dzieci do szkół będą tam zajeżdżały. Zrobimy przystanek przy remizie, żeby dzieci nie musiały przechodzić przez jezdnię" – mówi wójt Łada. Budowa ronda w Piątnicy ruszy wiosną tego roku. Wójt zapewnia, że tak zorganizuje ruch, aby kierowcy nie odczuli komunikacyjnych kłopotów.

W Polsce, mimo relatywnie niskiego rzeczywistego wskaźnika motoryzacji i pewnej poprawy zanotowanej w ostatnich latach, zagrożenie zdrowia i życia uczestników ruchu drogowego jest nadal wysokie. W ciągu ostatnich 15 lat w kraju zarejestrowano ponad 820 tys. wypadków drogowych, w których zginęło prawie 100 tys. osób, a ponad milion zostało rannych. Bezpośrednie koszty tych zdarzeń wyniosły ponad 300 mld PLN, co oznacza średnio 20 mld PLN rocznie.
Po szczegółowej analizie wypadkowości skrzyżowań w całym kraju, wybrano do realizacji 25 z nich, które dotychczas charakteryzowały się podwyższoną wypadkowością, świadczącą o ich niebezpiecznej konstrukcji. Na skrzyżowaniach objętych programem zaobserwowano wyższy i odbiegający od średniej poziom wypadkowości, co skłoniło GDDKiA do podjęcia prac w celu ich przebudowy na bardziej bezpieczne.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę