Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

poniedziałek 23.01.2006

Gazeta Wyborcza - Od dzisiaj laba Gazeta Wyborcza - Mróz zabił już pięć osób Kurier Poranny - Tylko PiS i PO. Reszta się nie liczy Gazeta Współczesna - Zima krzyżuje plany w Łomży

Gazeta Wyborcza - Od dzisiaj laba
Oficjalnie dzisiaj, a w rzeczywistości już od soboty mamy zimowe ferie. Na Podlasiu z tej szkolnej laby skorzysta 220 tysięcy uczniów. Mimo że lekcji przez dwa tygodnie nie będzie, w wielu placówkach odbywać się będą zajęcia.
- Codziennie dostajemy sygnał od szkół, które deklarują, że ci uczniowie, którzy nie wyjeżdżają na żadne zimowiska i spędzają ferie w mieście, będą mogli wpaść do szkoły - mówi Grażyna Citko, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty. - Otworem stoją dla nich sale gimnastyczne, pracownie komputerowe, świetlice.
Uczniowie do szkół wrócą 6 lutego.
więcej: Gazeta Wyborcza - Od dzisiaj laba

Gazeta Wyborcza - Mróz zabił już pięć osób
Pięć osób zamarzło w weekend na Podlasiu. Jednak najsilniejsza fala siarczystych mrozów dotrzeć ma do nas dzisiejszej nocy - z niedzieli na poniedziałek. Meteorolodzy zapowiadają, że lokalnie termometry wskazywać będą nawet minus trzydzieści stopni
Do szesnastu osób wzrosła liczba zamarzniętych tej zimy w województwie podlaskim. W ciągu ostatnich trzech dni od zimna zmarło pięć osób.
Pierwsza, 55-letni mężczyzna, zmarł we własnym, wyziębionym domu we wsi Paproć Mała, koło Szumowa.
- Mieszkał samotnie i nadużywał alkoholu. Jego zmarznięte zwłoki odnalazł w piątek sąsiad, który przyszedł go odwiedzić - mówi Jacek Dobrzyński, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku.
W sobotę rano zamarznięte ciało 55-letniej mieszkanki Sokółki znalazł jej 24-letni syn. Kobieta leżała tuż obok domu. Wiadomo, że dzień wcześniej też piła alkohol.
- Wychodząc wieczorem od sąsiada, miała problemy z utrzymaniem równowagi. Najprawdopodobniej poślizgnęła się na lodzie i upadła. Całą noc przeleżała na 25-stopniowym mrozie. Do drzwi wejściowych zabrakło jej półtora metra - dodaje Dobrzyński.
więcej: Gazeta Wyborcza - Mróz zabił już pięć osób

Kurier Poranny - Tylko PiS i PO. Reszta się nie liczy
Ponad połowa mieszkańców województwa podlaskiego chce głosować na Prawo i Sprawiedliwość - wynika z najnowszego sondażu dla "Porannego", przeprowadzonego przez pracownię M&S z Wrocławia. To prawie dwa razy więcej niż PiS uzyskał w wyborach parlamentarnych. - Serce się raduje - cieszy się Krzysztof Putra, wicemarszałek Senatu. Gdyby to były wyniki ogólnopolskie oprócz PiS, do Sejmu weszłyby jeszcze tylko: PO i SLD.
W wyborach zamierza wziąć udział 66,67 proc. mieszkańców regionu. Jednak aż co czwarty z tych, którzy zadeklarowali, że pójdą do urn, nie wie jeszcze, na kogo odda głos.
PiS i PO zadowolone
Wśród zdecydowanych, którzy wiedzą, komu udzielą poparcia, zdecydowanie przeważają zwolennicy PiS. Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska, a trzecie Sojusz Lewicy Demokratycznej. Pozostałe partie osiągnęły wynik poniżej 5 proc., który pozwala wprowadzić swoich przedstawicieli do Sejmu.
- To bardzo miła wiadomość. Serce się raduje, chociaż ostrożnie podchodzimy do wszelkich sondaży - mówi prezes podlaskiego PiS, wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra. - Myślę, że jest kilka powodów tych dobrych wyników. Rząd PiS realizuje program wyborczy. Realnych kształtów zaczyna nabierać Program dla Województw Wschodnich. Mamy też swojego ministra rolnictwa, a przecież jesteśmy regionem rolniczym. Wreszcie premier Kazimierz Marcinkiewicz przyjechał do naszego regionu i była to bardzo udana wizyta. To wszystko daje nam duży mandat zaufania na Podlasiu.
więcej: Kurier Poranny - Tylko PiS i PO. Reszta się nie liczy

Gazeta Współczesna - Zima krzyżuje plany w Łomży
Z powodu dużego mrozu nie odbył się zaplanowany na sobotę sparing ŁKS-u Browar Łomża z czwartoligowym HiD-em Koroną Ostrołęka.
- Gra w takich warunkach może przysporzyć nam więcej kłopotów niż korzyści - podkreśla trener łomżan Jerzy Engel jr. - Dlatego też dopóki słupek rtęci spadać będzie poniżej -15 stopni C, nie będziemy wybiegać na boisko, a zajęcia prowadzić będziemy na hali.
Ale i tak zawodników biało-czerwonych nie ominął trening. Zamiast jednak biegać po zamarzniętej murawie, piłkarze ŁKS-u podzielili się na zespoły i rozegrali wewnętrzny turniej piłki halowej. Zwyciężyła drużyna, w której występowali m.in. Marcin Truszkowski, Tomasz Łuba i Paweł Galiński.
W turnieju nie wziął udziału Dawid Wilczewski, który we wtorek nabawił się kontuzji kostki.
- Podczas treningu biegłem do piłki, źle stanąłem i skręciłem kostkę - opowiada młody napastnik. - Zaraz mi spuchła i w tym tygodniu treningi mam z głowy. Mam jednak nadzieję, że już za kilka dni będę mógł trenować na pełnych obrotach.
więcej: Gazeta Współczesna - Zima krzyżuje plany w Łomży

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę