Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 09 lutego 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Od 1 maja możemy się spodziewać, że bilety do kina i teatru będą droższe

Część usług kulturalnych, między innymi te związane z wyświetlaniem filmów, prezentacją spektakli, i zwiedzaniem wystaw - zgodnie z ustawą o podatku VAT - objęte zostaną 7 % podatkiem. Czy jednak kulturalni mieszkańcy regionu maja powody do zaniepokojenia ?


Miłośnicy melpomeny mogą witać nadejście maja ze spokojem. Wszyscy którzy planują wyprawy do BTL czy do Teatru Dramatycznego w kasie czeka ich miła niespodzianka - od maja ceny biletów nie zmienią się. Złotówkę więcej będą jednak musieli przygotować miłośnicy teatru w Łomży. Tam o symboliczne sto groszy wzrosną ceny biletów dla dzieci i dorosłych. Jednak jak zapowiada dyrektor ŁTLiA Jarosław Antoniuk, pracownicy teatru będą do końca sezonu sondowali sytuację w regionie i jeśli okaże się, że podwyżki odstraszą młodych widzów, teatr wróci do starej ceny za bilety, i spróbuje poszukać pieniędzy na Vat w inny sposób. Z podwyżkami muszą się liczyć miłośnicy X Muzy - w różnych miejscach w regionie - kierownicy kin zapowiadają kilkuzłotowe podwyżki, ale równocześnie planują większe zróżnicowanie ofert promocyjnych seansów, zapowadają też niezmienione ceny na tzw. seanse zorganizowane dla szkół i zakładów pracy. Spać spokojnie mogą miłośnicy X Muzy w Siemiatyczach - tam ceny biletów do kin nie ulegną zmianie. Melomani prawdopodonie więcej pieniędzy na bilet będą musieli wydać dopiero od nowego sezonu - ale tu decyzja również nie została ostatecznie podjęta. Również Muzeum Podlaskie nie planuje wzrostu cen biletów. Dla wszystkich zapobiegliwych mamy dobrą wiadomość - jeśli planujecie wyprawy do kina czy teatru w maju lub czerwcu, a bilety zakupicie do końca kwietnia, to w zależności od planowanych rozrywek w porfelach możecie zaoszczędzić od kilku do kilkunastu złotych.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę