Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Depilacja laserem twarzy

Depilacja laserowa to metoda trwałego usuwania owłosienia, która doskonale sprawdza się w każdym miejscu na ciele. Wśród nich wyróżnić można również twarz (wąsik, broda, baczki, policzki). Jak więc przebiega zabieg depilacji laserowej na twarzy?

Depilacja laserowa należy obecnie do najpopularniejszych metod redukcji niechcianego owłosienia. Stanowi trwałą metodę depilacji, która wykorzystuje działanie skupionej wiązki światła. 

Depilacja laserowa prowadzi do termicznego uszkodzenia cebulek włosów, dzięki czemu wypadają po około dwóch tygodniach do miesiąca czasu.

Zachęcamy Cię do odwiedzenia naszej strony internetowej: salon usuwania owłosienia na twarzy  we Wrocławiu. Jeśli jesteś z Warszawy też możesz do nas dzwonić mamy klinikę w samym jej centrum przy Złotych Tarasach. W centrum Meddycznym Best Med al. Jerozolimskie 87 II piętro. Tel. 791292874

Jeśli zdecydujesz się na wizytę, możesz zarezerwować ją online (zielony przycisk rezerwuj na górze strony).

Depilację laserową można wykonać niemalże na każdej części naszego ciała. Wśród nich wyróżnia się także twarz (wąsik, broda, baczki, policzki).

Depilacja laserowa na twarzy

Depilacja laserowa na twarzy stanowi jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Mimo niewielkiego obszaru jakim jest twarz, należy ona do miejsc widocznych, która stanowi dyskomfort dla wielu kobiet.

Dzięki depilacji laserowej jesteśmy w stanie trwale pozbyć się niechcianego owłosienia w obrębie twarzy, szczególnie w postaci ciemnych i grubych włosów.

Aby depilacja laserowa przyniosła oczekiwany efekt należy wykonać serię zabiegów (8 wizyt) w regularnych odstępach czasu 4-12 tygodni. Szczególnie latem należy chronić skórę przed słońcem, zaleca się wówczas stosowanie kremu z filtem SPF 30 lub SPF 50.

Wskazania do depilacji laserowej twarzy

  • wrastające włoski;
  • podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji (maszynka do golenia, wosk, depilator, krem do depilacji);
  • zapalenia mieszków włosowych;
  • hirsutyzm (zaburzenia hormonalne objawiające się występowaniem owłosienia u kobiet w miejscach typowo męskich tj. broda, wąsik, baczki, okolica brodawek sutkowych, lędźwie, linia brzucha;
  • względy estetyczne i chęć pozbycia się niechcianego owłosienia.

Tak, depilacja laserowa może być stosowana do usunięcia niechcianego owłosienia na twarzy. Laser emituje wiązkę światła, która jest absorbowana przez melaninę (barwnik) znajdujący się w mieszku włosowym. To powoduje, że energia  niszczy mieszek i hamuje wzrost włosów.

Jednak depilacja laserowa na twarzy wymaga ostrożności ze względu na delikatność skóry i bliskość obszarów takich jak okolice oczu. Dlatego ważne jest, aby ten rodzaj zabiegu wykonywał doświadczony specjalista, który ma wiedzę i umiejętności w zakresie depilacji laserowej na twarzy.

W zależności od Twojego typu skóry, koloru włosów i innych czynników, specjalista może zalecić konkretne parametry laserowe, takie jak długość fali i moc, które są odpowiednie dla Twojego przypadku. Przed przystąpieniem do zabiegu przeważnie wymaga się konsultacji, aby ocenić ewentualne ryzyko lub ograniczenia.

Depilacja laserowa na twarzy zazwyczaj wymaga serii sesji, ponieważ włosy rosną w cyklach i laser może skutecznie usunąć tylko włosy w fazie wzrostu. Regularne sesje pomogą stopniowo osiągnąć pożądane rezultaty.

Ważne jest również, aby pamiętać, że depilacja laserowa nie gwarantuje całkowitego usunięcia wszystkich włosków, ale może znacząco zredukować ich ilość i spowolnić wzrost. Efekty mogą się różnić w zależności od indywidualnych czynników i odpowiedzi organizmu.

Przed podjęciem decyzji o depilacji laserowej na twarzy, zalecam skonsultować się z profesjonalistą lub dermatologiem, aby uzyskać indywidualną ocenę i wskazówki dotyczące zabiegu.

Depilacja laserowa na twarzy to doskonałe rozwiązanie, aby móc trwałe pozbyć się niechcianego owłosienia. Warto podkreślić, że nawet niewielka ilość ciemnych włosów na brodzie, wąsiku, policzkach czy baczkach stanowi duży dyskomfort psychiczny dla kobiet w każdym wieku.  Dzięki depilacji laserowej, która zapewnia efekt gładkiej i zadbanej skóry twarzy można cieszyć się już po kilku zabiegach wykonanych w regularnych odstępach czasu 4-6 tygodni.

tekst płatny

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę