Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Mróz dokucza kierowcom

Samochody zostały na parkingach, autobusy w bazie – co najmniej kilkadziesiąt pojazdów nie wyjechało dzisiaj na łomżyńskie ulice. Powód – to oczywiście silny mróz, z którym nie mogli uporać się kierowcy. Co zrobić, aby wczesnym rankiem przy temperaturze -26 stopni uruchomić swój samochód? Policja podpowiada, że trzeba pomyśleć o tym wieczorem. Kierowca musi pamiętać zwłaszcza o akumulatorze. "Jeżeli nie możemy liczyć na sąsiada, który rano pomoże nam uruchomić auto, lepiej w nocy przechowujmy akumulator z domu" – radzi sierżant sztabowy Wojciech Fabin z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Zapomniało o tym jednak wielu kierowców, którzy mieli dzisiaj poważne problemy z uruchomieniem pojazdu. Wielu skorzystało z pomocy taksówkarzy.


"Taksówkarz podłacza akumulator do swojego akumulatora, jeżeli nic to nie da, to ewentualnie podpina samochód do linki i próbuje pociągnąć auto, aż zapali" - mówi Edward Plona, szef jednej z korporacji taksówkowych w Łomży. Taka usługa kosztuje przeciętnie 10 złotych. Taksówkarze zacierają ręce. Siarczysty mróz powoduje, że wielu kierowców rezygnuje z podróży własnym pojazdem i dzwoni po taksówkę. Korporacje notują kilkakrotny wzrost zgłoszeń.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę