Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.onet.pl

Łomża: Cztery osoby oskarżone o udział w mafii paliwowej

Prokuratura w Łomży oskarżyła cztery osoby o udział w mafii paliwowej. Wszystkim prokurator zarzuca okradanie skarbu państwa, którego straty oceniono na 37 milionów złotych. Oskarżonym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Na trop całej afery natrafiono w czasie kontroli łomżyńskiej firmy. Wcześniej do urzędu skarbowego w Łomży dotarły sygnały z różnych rejonów polski, by przyjrzeć się przedsiębiorstwu, które na olbrzymią skalę handluje w całym kraju paliwem. Okazało się, że firma, która miała być potentatem paliwowym mieści się w bardzo skromnym lokalu i nie posiada żądnego majątku.

Mózgiem całego przedsięwzięcia był mieszkaniec Poznania Jerzy Henryk S. Produkował on olej z komponentów niepodlegających akcyzie i sprzedawał go dalej jako napędowy. Nie płacąc akcyzy dodatkowo odbierał nadpłacony niejako podczas obrotu podatek VAT.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę