Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Pierwsze w Łomży

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomża to według „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw” najlepsza szkoła w mieście. W wojewódzkie podlaskim łomżyński ogólniak jest drugi, a w kraju 27. Dziennik Rzeczpospolita po raz ósmy opublikował ranking szkół średnich. W śród 400 szkół w kraju z Łomży jest tu jeszcze tylko Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7. „Weta” sklasyfikowana została na 274 pozycji w kraju.

W czołówce rankingu przeważają licea ogólnokształcące, cieszące się renomą od wielu, wielu lat. Tak też jest w przypadku I LO w Łomży. To szkoła, która przed rokiem w województwie podlaskim była najlepszą zaś w skali kraju łomżyńskie pierwsze liceum miało wówczas 18.
O pozycji szkoły w rankingu zdecydowały sukcesy uczniów w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych w 2005 roku. Laureaci olimpiad są liczeni podwójnie (w stosunku do finalistów), szkoły są premiowane za udział w każdej z 30 olimpiad, a sukcesy szkół mierzy się proporcjonalnie do liczby uczniów. Łomżyńskie I LO w 9 olimpiadach ogólnopolskich miało 13 finalistów, a 2 uczniów zostało ich laureatami.

Dodajmy, że w rankingu znalazło się też I LO im. Stanisława Konarskiego z Zambrowa na 248 pozycji.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę