Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Jarota chce religii w średniej

O religię w szkołach poseł Jan Jarota upomniał się w interpelacji. Właśnie dotarła do Ministerstwa Edukacji. Poseł z Łomży domaga się, by w szkołach w całym kraju ocena z religii była wliczana do średniej ze wszystkich przedmiotów. Przekonuje, że pomogłoby to „w kształtowaniu pozytywnej aktywności ucznia i nauczyciela”.

I interpelacji posła Jaroty pisze dzisiejsza Gazeta Wyborcza. Poseł, który zanim zasiadł w ławie sejmowej był katechetą w łomżyńskiej Wecie przekonuje, że takie rozwiązanie jest korzystne dla uczniów i dla całego środowiska. - „Jak ocena wlicza się do średniej, to zawsze podnosi rangę przedmiotu. Na pewno miałoby to dobry wpływ na przebieg katechezy w szkołach. A uczeń, któremu będzie zależało na celującej ocenie z religii, będzie się angażował w życie parafialne, pomagał innym, z tego byłoby wiele korzyści - wylicza Jan Jarota w rozmowie z „Gazetą”.

A że uczniom będzie zależeć na jak najwyższym stopniu z religii - to niemal pewne. Bo to sposób na podciągnięcie średniej i zwiększenie szansy na świadectwo z czerwonym paskiem.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę