Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Rusza produkcja okien i opakowań w Zambrowie

W hali po byłym Zamtexie rozpoczynają się przygotowania do uruchomienia produkcji. Produkować będą 3 firmy, które wcześniej z miastem podpisały listy intencyjne o chęci rozpoczęcia tu produkcji. Teraz mają umowę dzierżawy pomieszczeń na 25 lat. Jakie to firmy – mówi burmistrz Zambrowa, Kazimierz Dąbrowski: "Keylite - firma z Irlandii, będzie produkowała okna dachowe na eksport do Wielkiej Brytanii. Wstępną produkcję prowadzi w Zambrowie od roku. Tefim z Serbii będzie robiła opakowania papierowe na eksport do Unii Europejskiej. Trzecia firma, Oknorex, będzie robiła normalne okna".

Pomieszczenia hali o pow. 20 tys metrów kwadratowych po Zambrowskich Zakładach Przemysłu Bawełnianego zostały wyremontowane i z końcem grudnia oddane do użytku. Firmy powoli rozpoczynają produkcję. Będą zatrudniać pracowników – do końca 2006 roku w byłej hali Zamtexu pracować ma blisko 400 osób. Kolejne 100 może znaleźć pracę w usługach – szacuje burmistrz Dąbrowski, który wymienia jeszcze inne korzyści płynące z napływu inwestorów do Zambrowa.
"To podatek od nieruchmości i dzierżawa, które będą wpływać do miejskiego budżetu, ale dopiero po dwóch latach. Zgodnie z naszym programem gospodarczym, przez dwa lata firmy są zwolnione z podatku od nieruchmości, a za dzierżawę będą płaciły symboliczną złotówkę + VAT" - mówi burmistrz Zambrowa.
Halę po zambrowskim Zamtexie miasto wyremontowało dzięki wsparciu środków z Sektorowego Programu Operacyjnego. Zarząd Nieruchomościami w Zambrowie otrzymał 7,5 mln złotych na remont dużej hali i utworzenie w niej Zambrowskiego Parku Przemysłowego.
2 mln 900 tys zł miasto dołożyło z własnego budżetu. Na tym jednak nie poprzestanie. Samorząd już złożył projekt o remont kolejnej hali po Zamtexie do Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego i Marszałka Województwa. Burmistrz zapewnia, że halą o powierzchni blisko 8,5 tys m2 zainteresowanych jest 3-ech inwestorów, którzy gotowi są utworzyć kolejnych 100 miejsc pracy.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę