Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Uwaga na garmażerkę

Maziste i klejące się nadzienie pierogów z serem i rodzynkami, czy niewyczuwalny smak kapusty i grzybów w pierogach z kapusta i grzybami - to niektóre z zastrzeżeń jakie mieli inspektorzy inspekcji handlowej do wyrobów garmażeryjnych sprzedawanych w sklepach regionu. Różnego rodzaju nieprawidłowości stwierdzono w 70% skontrolowanych sklepów - w tym także w placówkach w Łomży.

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Białymstoku kontrole w sklepach z wyrobami garmażeryjnymi przeprowadził pod koniec 2005 r. Skontrolowano wówczas 13 placówek handlowych na terenie Białegostoku, Łomży, Suwałk i Augustowa, w tym 1 obiekt wielkopowierzchniowy. W wyniku przeprowadzonych kontroli nieprawidłowości stwierdzono w 9 placówkach, co stanowi 69 % objętych kontrolą.
Nieprawidłowości dotyczyły niewłaściwej jakości wyrobów garmażeryjnych w tym były wady organoleptyczne - po ugotowaniu w przypadku pierogów z serem i rodzynkami wewnątrz była konsystencja mazista, klejąca się, a same pierogi rozklejały się, natomiast w przypadku pierogów z kapustą i grzybami inspektorzy odnotowani, że nadzienie nie miała ani zapachu ani smaku kapusty i grzybów.

Podsumowują kontrole wyrobów garmażeryjnych inspektorzy PIH podają, że w porównaniu z poprzednim rokiem znacznemu pogorszeniu uległa jakość wyrobów garmażeryjnych. W roku 2004, z powodu niewłaściwych cech fizykochemicznych i organoleptycznych, kwestionowano tylko 3 partie wyrobów garmażeryjnych na 24 partie zbadanych. W roku bieżącym obniżone parametry jakościowe stwierdzono w 8 partiach wyrobów, na badanych 14.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę