Udane Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Po zdobyciu brązowego medalu w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, uczennice Szkoły Podstawowej nr 9 i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 awansowali do ogólnopolskiego finału.

W sobotę  13.05.2023 w Białymstoku odbył się finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej województwa podlaskiego w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Bardzo dobrze zaprezentowały dwie łomżyńskie drużyny. Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyły drużyny dziewcząt z SP nr 9 i chłopców z SP nr 5. Dobrze także zaprezentowała się drużyna dziewcząt ze Szkoły w Miastkowie zajmując 4 miejsce.

„To duży sukces każdej z dziewcząt. Wiele z nich ustanowiło rekordy życiowe. Uczennice startowały w biegach krótkich, średnich, skokach, rzutach oraz w sztafecie 4 x 100m” - chwali opiekun z SP9 Włodzimierz Wójcik.

Na dystansie 300 metrów reprezentantki SP9 zajęły trzy pierwsze miejsca: Zuzanna Kalinowska, Aneta Góralczyk i Wiktoria Bęczkowska. Także w sztafecie 4x100m uczennice „dziewiątki” zajęły drugie miejsce, a w pchnięciu 3 kg. kulą Gabriela Nadolna zajęła 3 miejsce. Na 1000m Amelia Ciecierska, uczennica z Miastkowa, zajęła drugie miejsce.

Wśród chłopców SP5 w biegu na 100 m jako trzeci przybiegł Aleksander Marczuk, a na 1000m drugi był Kacper Miłaszewski.