Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Niska frekwencja podczas poprawkowej sesji maturalnej

Około 30 procent maturzystów, którzy zgłosili chęć zdawania nowej matury w sesji zimowej, nie stawiło się na egzamin. Początkowo chęć zdawania, uzupełnienia bądź poprawienia egzaminu maturalnego zadeklarowało w województwie podlaskim prawie 1300 osób. W poniedziąłek rano w dniu rozpoczęcia pierwszego egzaminu - z języka polskiego, w czterech miastach - Białysmtoku, Łomży, Suwałkach i Bielsku Podlaskim - przygotowano już tylko 1100 miejsc, bowiem pozostali odwołali swoje uczestnictwo w egzaminie. Do matury w pierwszej według nowych zasad sesji zimowej (i zarazem ostatniej, bowiem ministerstwo już wycofało się z pomysłu przeprowadzania tego egzaminu dwa razy do roku) przystępowali ci, którzy z różnych powodów nie mogli tego zrobić w sesji zimowej. I ci, którym się wówczas nie powiodło i ci, którzy zdali maturę, jednak chcieli poprawić jej wyniki.

"Abiturienci i maturzyści, którzy z nieuzasadnionych powodów nie przystąpili teraz do egzaminu, mimo wczesniejszych deklaracji, nie będą mogli tego zrobić w sesji wiosennej"- powiedziała dyrektor Okręgowej komisji Egzaminacyjnej, Helena Sutyniec. Natomiast uczniowie, którym nie powiedzie się obecny egzamin, będą mogli jeszcze do 15 marca zgłosić chęć poprawy jego wyników w maju.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę