Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość z www.radionadzieja.pl

Łomżyńska poliklinika zamknięta

W przychodni MSWiA przy ul. Partyzantów od 1 stycznia nie ma już lekarzy rodzinnych, swoje indywidualne praktyki prowadzą tam tylko stomatolodzy. Oznacza to, że pacjenci dawnej branżowej kasy chorych nie mogą już leczyć się w poliklinice, bo lekarze dostali wypowiedzenia i odeszli do innych placówek. Jeden z nich z początkiem roku podpisał umowę z Łomżyńskim Centrum Medycznym, podobnie 2 pielęgniarki z polikliniki. Do przejścia na ul. Makową zachęcał medyczną ekipę dyrektor centrum, dr Waldemar Pędziński. Zgodziły się 3 osoby, 2-ie pozostałe odeszły do innych placówek. Wraz z lekarzem i pielęgniarkami do Łomżyńskiego Centrum Medycznego przeszło blisko 1,5 tys pacjentów polikliniki.

Waldemar Pędziński na pytanie, dlaczego przychodnia MSWiA została zamknięta odpowiada, że prawdopodobnie odpowiada za to zastój w jej rozwoju. Każdego roku usługi polikliniki były stopniowo ograniczane. Kiedyś była tam apteka, laboratorium analityczne, przyjmował ginekolog, chirurg a nawet okulista. Na końcu zostali tylko lekarze rodzinni. Zdaniem Pędzińskiego, w Łomży jest zbyt dużo rozdrobnionych jednostek – dyrektor Łomżyńskiego Centrum Medycznego doliczył się 9-ciu. Jego zdaniem, przyszłość powinna przynieść konsolidację placówek, tak, aby na łomżyńskim medycznym rynku funkcjonowało ok. 5 większych i rozwojowych przychodni.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę