Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość z www.radionadzieja.pl

Bp Stefanek: mamy absolutną wolność wyboru powołania.

“Jesteśmy świątynia Ducha św, jesteśmy własnością Chrystusa” - mówił w niedzielę 15 stycznia w rozważaniu na antenie Radia Nadzieja bp Stanisław Stefanek. Pasterz łomżyński zwrócił się do ludzi, którzy zastanawiają się nad własnym powołaniem.

“Z jednej strony wołanie Boga jest bardzo apodyktyczne – Bóg wyznacza nam jedną drogę, określony cel w życiu i podkreśla, że tylko na tej drodze możemy znaleźć pełną realizację własnych talentów i tylko w niej tkwi źródło szczęścia” - powiedział bp Stefanek. Jednocześnie podkreślił, że Bóg nie narzuca swojej decyzji, ale daje nam wolność wyboru. “Wolność sięga aż do możliwości błędu – czyli odrzucenia powołania , dlatego tak wielu ludzi jest nieszczęśliwych” – podkreślił bp Stefanek. Ordynariusz łomżyński wskazał na tezy nieudanego życia, do gestów samobójczych włącznie. “To oznacza, że człowiek uznaje, że przegrał życie” - powiedział hierarcha.

Jako przykład nacisku na powołanie pasterz łomżyński wskazał na ludzkie ciało. Bp Stefanek nawiązał do czytanego dzisiaj w kościołach I Listu św. Pawła do Koryntian. “Dzisiaj mówi się o rządach ciała, nazywając to burzą hormonów czy chemią krwi” - zaznaczył bp łomżyński. Podkreślił, że efektem tego usamodzielnienia się ciała są liczne uzależnienia, wśród nich uzależnienie od narkotyków. Z niepokojem stwierdził, że problem narasta, zwłaszcza wśród młodych ludzi w diecezji łomżyńskiej. Bp Stefanek zapowiedział, że temat uzależnień poruszy w swoim liście na Wielki Post, skierowanym do kapłanów i mieszkańców diecezji.

Bp Stanisław Stefanek ostatecznie stwierdził, że ciało powinno być świątynią Ducha św., a jego obecność w nas, to nasze powołanie. “Gdy modlimy się o światło Ducha św., to modlimy się o właściwe rozeznanie naszej drogi, włączając w nią nasze ciało” - zaznaczył pasterz łomżyński. Zdaniem bp Stefanka, dzisiaj podpowiada nam św. Paweł, jak należy z wielką radością uchwalić Boga w swoim ciele. “Powinniśmy podjąć program radosnego wykorzystania naszych naturalnych zdolności, aby przynieść Bogu chwałę i znaleźć dla siebie źródło szczęścia” - powiedział kończąc rozważanie bp Stefanek.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę