Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Rektorzy razem?

Rektorzy trzech wyższych uczelni łomżyńskich spotkali się w piątek w ratuszu. Spotkanie zorganizował Maciej Głaz przewodniczący Rady Miasta i jak twierdzi to pierwszy sukces. Drugim sukcesem ma być powołanie „Rady Rektorów”... na następnym spotkaniu. Póki co kością niezgody pomiędzy rektorami pozostaje powielanie kierunków studiów na tych uczelniach...

Spotkanie rektorów - Wyższej Szkoły Agrobiznesu, Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości - trwało półtorej godziny. Jak podkreśla Maciej Głaz głównym jego celem było przekonanie ich do współpracy dla dobra Łomży i mieszkańców. I chyba się udało – taką przynajmniej nadzieję ma przewodniczący Głaz. Współpracę ma gwarantować Rada Rektorów, która zgodnie z tym co mówiono w piątek ma zostać powołana na następnym spotkaniu.

Póki co główną bolączką łomżyńskich uczelni jest dublowanie kierunków studiów. Ostry spór powstał ostatnio pomiędzy WSA a PWSIiP o pielęgniarstwo. Ten kierunek studiów uruchomiono w obu uczelniach, przy czym pierwsza z nich jest prywatna, a więc utrzymuje się z czesnego płaconego przez studentów, a druga państwowa mogła i reklamowała się, że pielęgniarstwo ma za darmo...

210407125521.jpg
Pokrewne (tag): edukacja

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę