Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Strażacy drugi raz wygrali z burmistrzem

To strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowogrodzie otrzymali do Komendy Stołecznej Policji samochód i to oni mają go użytkować – uznał Sąd Okręgowy w Łomży. W czwartek Sąd Okręgowy rozpatrywał odwołanie burmistrza Nowogrodu od orzeczenia łomżyńskiego Sądu Rejonowego także nakazującego burmistrzowi zwrócenie samochodu nowogródzkim strażakom.

Przypomnijmy w ubiegłym roku Komenda Stołeczna Policji przekazała na potrzeby OSP w Nowogrodzie volkswagena busa. Samochód z Warszawy odebrał człowiek wysłany przez burmistrza Nowogrodu Szczepana Zalewskiego i przyprowadził go do ...OSP w Mątwicy. Burmistrz uznał bowiem, że samochód bardziej się należy strażakom z Mątwicy niż Nowogrodu. Po miesiącach bezskutecznych apeli o oddanie busa nowogródzcy strażacy wystąpili do sądu domagając się by nakazał zwrot otrzymanego z Warszawy samochodu. Pod koniec listopada Sąd Rejonowy w Łomży nakazał burmistrzowi oddanie pojazdu OSP w Nowogrodzie, ale ten odwołał się od wyroku. Wczoraj Sąd Okręgowy rozpatrujący to odwołanie utrzymał w mocy tamten wyrok i ponownie polecił oddanie samochodu strażakom z Nowogrodu.
W ocenie sądów Komenda Stołeczna Policji w Warszawie nie oferowała miastu Nowogród przekazania jakichkolwiek pojazdów, przekazała go zaś OSP w Nowogrodzie i to tam powinien być samochód wykorzystywany.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę