Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

II ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych w Łomży - bez głównej nagrody

Srebrną kulisę jury przyznało teatrowi realistycznemu ze Skierniewic za spektakl "Tra ta ta". Decyzja jury wzbudziła wiele kontrowersji. Zdaniem wielu obserwatorów, nawet wśród najsłabszych można znaleźć najlepszych. Podkreślali, że wszystkie teatry, które występowały w Łomży od piątku, to rzeczywiście trupy amatorskie, ale wiele z nich zaprezentowało program, którego nie powstydziłaby się niejedna scena profesjonalna.

Tymczasem jak powiedział Radiu Białystok przewodniczący jury - Marcin Sosnowski - poziom tegorocznego festiwalu był stosunkowo niski, nierówny i budził wiele kontrowersji tak pod względem repertuarowym, jak i aktorskim. Dlatego właśnie nie przyznano I nagrody, czyli Złotej Kulisy. Srebrna pojechała do Skierniewic, a dwie równorzędne brązowe - do Teatru Akro z Torunia za spektakl "Razem jesteśmy osobno" i teatru Narybek from Poland z Mysłowic za spektakl "Tutaj nas jeszcze nie było. Jury przyznało również trzy równorzędne wyróżnienia: teatrowi Variete z Wrocławia, teatrowi Zgrzyt z Sanoka i teatrowi Bronisze z Ożarowa. Nagrody wręczał prezydent Łomży - Jerzy Brzeziński - który mimo wielu problemów finansowych miasta, zaprosił teatry do Łomży na trzecią edycje festiwalu, za rok.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę