Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.onet.pl

UWAGA! - Mobbing w Urzędzie Skarbowym

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kolnie kilka lat szykanował swoją pracownicę. Trzy wyroki skazujące, które jednoznacznie stwierdzają winę pracodawcy. Jednak naczelnik wciąż zajmuje swoje stanowisko i regularnie otrzymuje premię. Dodatkowo wszystkie koszty związane z trzyletnim procesem pokryli podatnicy. Z kieszeni skazanego naczelnika nie pochodzi ani złotówka.

48-letnia Ewa Grużewska pracuje w Urzędzie Skarbowym w Kolnie od ponad 20 lat. Przez długi czas cieszyła się nienaganną opinią, ale koszmar rozpoczął się trzy lata temu, kiedy mąż koleżanki z pracy chcąc załatwić ulgę podatkową, przyszedł do jej domu i próbował wręczyć kobiecie łapówkę. Pani Ewa o całym zajściu powiadomiła swoich zwierzchników, ale ci zamiast pochwalić, ukarali kobietę degradując ją z kierowniczego stanowiska na najniższy szczebel w urzędniczej hierarchii.

- Zwierzyłam się koleżance z pracy i ona chodziła za mną. Powiedziałam, że się powieszę naczelnikowi na klamce – wspomina Ewa Grużewska.

Sprawa pracownicy Urzędu Skarbowego w Kolnie trafiła do Sądu Okręgowego w Łomży.

Sąd przyznał rację pani Grużewskiej. Jednoznacznie stwierdził, że kobieta była przez kilka ostatnich lat dyskryminowana w pracy przez naczelnika.

- Sąd powiedział, że to była zwykła złośliwość naczelnika – mówi poszkodowana.

Pomimo tego ani naczelnik, ani jego przełożony nie chcą przyznać się do błędu.

- Powinienem go zwolnić za to, że pilnuje porządku w urzędzie? Jaką karą powinienem go ukarać? Powiesić? Wyrzucić z urzędu? Wygnać z kraju? Żeby kogoś zawiesić, trzeba mieć powody – a tych zdaniem Wiesława Świstaka, dyrektora Izby Skarbowej w Białymstoku nie ma.

- Wobec swoich pracowników powinienem mieć duże wymagania. Pani Grużewska też mogłaby mnie przeprosić jako pracodawcę, że mnie bezpodstawnie oskarżała o mobbing – uważa Janusz Malecki, naczelnik Urzędu Skarbowego w Kolnie.

Sąd nakazał pracodawcy, aby kobieta powróciła na poprzednie stanowisko.

Naczelnik nie dał jednak za wygraną i znowu zdegradował urzędniczkę. Ale sąd po raz kolejny kazał przywrócić ją na wcześniej zajmowane stanowisko i uznał, że urzędniczka była dyskryminowana. Za doznane krzywdy zasądził odszkodowanie w wysokości 7,5 tys. zł.

Najbardziej oburzający jest fakt, że ani za odszkodowanie, ani za koszty procesu nie zapłacił skazany naczelnik tylko podatnicy.

- Proces pokazał, że naczelnik traktował urząd jako swój prywatny folwark.

Wszystkie działania, jakie podejmował były faktycznie na koszt podatników i te w poprzednich procesach i dzisiaj. Podatnicy zapłacili za koszty zastępstwa procesowego – mówi Lech Obara, obrońca dyskryminowanej urzędniczki.

Jedna z faktur, którą kancelaria prawnicza wystawiła Urzędowi Skarbowemu w Kolnie, opiewa na ponad 4 tys. zł za obrońcę naczelnika. Rachunek zapłacili podatnicy.

- Z tego wyroku żadnych podwyżek podatku nie będzie – śmieje się naczelnik.

Mimo to, iż sąd orzekł, że naczelnik dyskryminował pracownicę, skazany nadal pracuje na swoim stanowisku i regularnie otrzymuje premię. W urzędzie skarbowym w Kolnie pracuje też pani Ewa. Wciąż ma tego samego szefa. W wyniku kilkuletniej dyskryminacji kobieta podupadła na zdrowiu i cierpi na depresję, regularnie musi przyjmować leki.

źródło: UWAGA! TVN
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę