Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Jan Dobrzyński nowym wojewodą podlaskim

Jan Dobrzyński przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej Białegostoku, został powołany na stanowisko wojewody podlaskiego. Dobrzyński zastąpił Jerzego Półjanowicza (SLD), który - formalnie wicewojewoda - od kilku tygodni pełnił obowiązki szefa administracji rządowej w województwie po rezygnacji wojewody Marka Strzalińskiego, gdy ten uzyskał mandat poselski z listy SLD.

Jan Dobrzyński ma 48 lat, urodził się w Knyszynie w województwie podlaskim, ma żonę i dwójkę dzieci. Ma duże doświadczenie samorządowe, w poprzedniej kadencji samorządu był członkiem zarządu Białegostoku.

Do niedawna kierował biurem Krzysztofa Jurgiela, obecnie posła i ministra rolnictwa, w poprzedniej kadencji senatora RP i uchodzi za jego bliskiego współpracownika.

Od początku był jednym z trzech najpoważniejszych kandydatów na wojewodę podlaskiego. Dwa tygodnie temu media obiegła jednak informacja, że komisja ekspertów działająca przy MSWiA oceniająca kandydatów na wojewodów, żadnemu z nich - a więc także Dobrzyńskiemu - nie dała pozytywnej rekomendacji.

Prominentni działacze PiS z województwa podlaskiego mówili wówczas dziennikarzom, że komisja jedynie opiniuje kandydatów, co nie jest wiążące dla szefa MSWiA, podejmującego decyzje o nominacjach. Byli też oburzeni, że upubliczniono opinie, które - ich zdaniem - krzywdzą kandydatów.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę