Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Rozpoczął się remont kolejnego odcinka drogi nr 61

Od soboty ciężarówki jadące z centrum Polski do przejść granicznych z Litwą i w przeciwną stronę, nie mogą poruszać się trasą Łomża-Augustów. Obowiązuje tam zakaz ruchu pojazdów o masie całkowitej powyżej ośmiu ton, spowodowany przebudową tego odcinka drogi krajowej nr 61. Według komunikatu białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ciężarówki w tranzycie będą już od Ostrowi Mazowieckiej kierowane na trasę nr 8 - Zambrów-Białystok-Augustów. Podobnie, ciężarówki wjeżdżające do Polski z Litwy,muszą kierować się na trasę przez Białystok.


Ograniczenia nie obejmują ruchu lokalnego oraz pojazdów zaopatrujących miejscowości położone w rejonie przebudowy. Jak wynika z komunikatu, zakres prac jest zbyt duży, by można było na remontowanych odcinkach wprowadzić ruch wahadłowy, bo doprowadziłoby to do ogromnych korków. W tym roku prace obejmą odcinki o łącznej długości 42,1 km, a wartość inwestycji wyniesie prawie 60 mln zł. Część pieniędzy, to bezzwrotna pomoc z Unii Europejskiej oraz kredyt z Banku Światowego. Jak długo dokładnie potrwają utrudnienia, na razie nie wiadomo. Drogowcy mówią, że "kilka miesięcy". Trasa nr 61, z racji złej jakości nawierzchni i licznych tragicznych wypadków nazywana jest nawet "trasą śmierci". Jej remont trwa od kilku lat. Odbywa się etapami
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę