Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Pieniądze na kulturę w 2006 roku

Mamy pieniądze na półroczne funkcjonowanie jednostki - tak o zapisach budżetowych dotyczących łomżyńskich instytucji kulturalnych mówi dyrektor Teatru Lalki i Aktora. Jarosław Antoniuk. Wedle zapisów budżetowych przyjętych przez radę miasta jeszcze w starym roku na kulturę w Łomży w roku 2006 przeznaczono niewiele ponad 3 mln zł. Zapotrzebowanie jakie zgłosili dyrektorzy jednostek było o 1 mln 200 tys zł większe. Przyznana dotacja z łomżyńskego ratusza jest również o milion złotych niższa niż środki przyznane w ubiegłym roku.


Ratunkiem dla instytucji kulturalnym moga być dotacje celowe z ministerstwa. Jednak jak mówi dyrektor Antoniuk, tu również nie wiadomo jakie rozwiązanie zastosuje nowy minister.
Dyrektor Teatru Lalki i Aktora mówi, że kultura w Łomży jest jednym z bardziej wartościowych czynników, kótre promują miasto.
Teatr Lalki i Aktora już na początku przyszłego tygonia wyjeżdża na międzynarodowy festiwal Misteria Bożonarodzeniowe na Ukrainie. Łomżyńscy artyści wystawią tam spektakl pt. Ludowa szopka polska

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę