Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Wigilijny stół czeka na potrzebujących

Główne zdjęcie
Wigilijny stół 2021

W sobotę, w wigilię Świąt Bożego Narodzenia, już po raz kolejny w specjalnie przygotowanych autobusach MPK czekać będą na potrzebujących potrawy wigilijne. Przygotowano 700 porcji, które do południa będą rozdawane w trzech punktach miasta.

Świąteczny autobus wigilijny po raz pierwszy stanął na Starym Rynku w Łomży w 24 grudnia 2019 roku. Jak tłumaczył wówczas prezydent Mariusz Chrzanowski, żeby w ciepłym wnętrzu autobusu MPK samotni, bezdomni i głodni mogli podzielić się opłatkiem, najeść do syta i ogrzać w świątecznym nastroju przy kolędach. I potrzebujący przychodzili, czasem z pojemnikami na żywność, aby coś zabrać ze sobą. 

Wigilia w 2020 roku to czas pandemii i dystansu. Wówczas w czterech punktach miasta stanęły autobusy, gdzie rozdawano przygotowane wcześniej porcje, nie tylko z jedzeniem. W ubiegłym 2021 roku pomysł kontynuowano i w trzech punktach miasta rozdawano potrzebującym paczki żywnościowe na święta. 

W wigilię 2022 ponownie, ze specjalnie przygotowanych i wypełnionych autobusów MPK, będą rozdawane potrawy wigilijne.   

- W taki dzień jak wigilia Bożego Narodzenia na żadnym z łomżyńskich stołów nie powinno zabraknąć świątecznych potraw. Kilka lat temu zainaugurowałem tę akcję wsparcia dla osób potrzebujących i ją kontynuujemy. Mam nadzieję, że ta nasza pomoc sprawi wiele radości tym, którzy ją otrzymają i wprowadzi chociaż odrobinę świątecznej atmosfery – napisał na stronie miejskiej prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Bursy Szkolne nr 1, 2 i 3, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 oraz Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 przygotowały w sumie 700 porcji umieszczonych w jednorazowych pojemnikach. Znajdzie się w nich kapusta z grzybami, pierogi z kapustą i grzybami, paszteciki oraz makowiec. 

Akcja „Wigilijny Stół” ma być przeprowadzana w trzech lokalizacjach: Plac Niepodległości, parking przy Parku Wodnym na ul. Wyszyńskiego oraz parking Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych (d. WSA) przy ul. Studenckiej. Wszyscy potrzebujący mogą zgłaszać się tam w sobotę 24 grudnia w godz. 9:00-12:00. 

Paczki wydawać je będą pracownicy Urzędu Miejskiego i żołnierze 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego. Harcerze Nadnarwiańskiego Hufca ZHP w Łomży wszystkim zainteresowanym będą przekazywali Betlejemskie Światło Pokoju, tj. ogień przyniesiony z Groty Narodzenia Pańskiego.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę