Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Mogli zamarznąć

Główne zdjęcie
Fot. Policja

Dwóch 39-latków znaleźli policjanci w pustostanie przy ulicy Jasnej. Mężczyźni nie wymagali pomocy medycznej i trafili do ogrzewalni. Latem tego roku dwóch mężczyzn zmarło w tej lokalizacji.

Z uwagi na zbliżającą się zimę i spadające temperatury policjanci uczulają, aby obserwować otoczenie swojego zamieszkania  pod kątem osób, którym może grozić wychłodzenie. Nocne przymrozki i długotrwała niska temperatura może doprowadzić osoby bezdomne, czy pod wpływem alkoholu, nawet do śmierci. W czerwcu, we wspomnianym pustostanie, policja w ciągu jednej doby znalazła dwóch martwych mężczyzn.

Na szczęście tej jesieni w Łomży nie zanotowano tak tragicznej sytuacji. Z pewnością pomagają w tym regularne kontrole policjantów. W listopadzie 23 razy funkcjonariusze sprawdzali wszystkie 18 punków, w których mogą przebywać bezdomni. Większość znajduje się w mieście, choć są także miejsca poza miastem, np. w Nowogrodzie czy Modzelach Wypychach. 

Policjanci przypominają, że wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i może to uchronić przed zamarznięciem.

Nie bądźmy obojętni i zgłośmy osobę, która może potrzebować pomocy – apelują. 

 

Trzej mężczyźni martwi w jeden dzień i noc


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę