Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@

„Trochę radości”

W masce i w czapce mikołajskiej wicemarszałek województwa obdarował dzieci z oddziału dziecięcego łomżyńskiego szpitala prezentami. W ten sposób mikołajki stały się radośniejsze dla tych małych i większych pacjentów.

- Obecnie na oddziale dziecięcym łomżyńskiego szpitala przebywa 17 dzieci, głównie w wieku do 3 roku życia – przekazuje Marta Kuźmicz koordynator oddziału. - Gównie są to infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych – precyzuje. 10 pacjentów jest z zakażeniem wirusem RS, który jak wyjaśnia doktor, uszkadza drogi oddechowe, co może spowodować zapalenie górnych dróg oddechowych czy też zapalenie płuc. 

Oddział dziecięcy dysponuje 25 łóżkami. Doktor Kuźmicz wskazuje na trwający obecnie sezon infekcyjny.  

- Staramy się na bieżąco wypisywać jak najwięcej dzieci, aby robić miejsce nowym pacjentom – dodaje. - Musimy się zabezpieczać, aby zawsze były miejsca na przyjęcia nowych. 

W ten czas na oddziale się w mikołajskiej czapce, w masce i z prezentami pojawił Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego. 

- Dzisiaj jesteśmy we wszystkich placówkach ochrony zdrowia, gdzie są mali pacjenci – mówił dziennikarzom wicemarszałek – Chcemy, aby ten dzień był bardziej radosny. Przy tym święcie chcemy być razem z tymi małymi pacjentami. 

Każde przebywające na oddziale dziecko otrzymało mały prezent. Dla dzieci młodszych były to zabawki, jakieś układanki, kolorowanki, a dla starszych gadżety sportowe. 

Rodzice dzieci małych i ci starsi pacjenci podkreślali, że „to trochę radości” w ten dzień. 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę